Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

W dniu 25 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach o misiach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, śpiewanie piosenki „O kochaniu misia”, misiowe tańce.

           W tym dniu również czekała na dzieci wspaniała atrakcja -KINO. Tuż po śniadaniu, każde dziecko otrzymało prawdziwy bilet do kina, po czym wszyscy udali się do ,,Sali kinowej ‘’. Personel zadbał o najdrobniejsze szczegóły: sala przedszkolna z wykorzystaniem projektora przerodziła się w prawdziwą salę kinową. Przed wejściem czekały na dzieci uśmiechnięte panie. W naszym kinie tego dnia zaplanowano film pt: ,,Miś Uszatek”. Nie byłoby prawdziwego kina bez popcornu, toteż każde dziecko otrzymało woreczek z tą przepyszną przekąską. Po seansie chętne przedszkolaki uczestniczyły w mini-konkursie z wiedzy na temat tego ,co obejrzały. Dzieci mogły poczuć atmosferę prawdziwego kina. Wszyscy byli  zachwyceni przygotowaną niespodzianką, dobrze się bawili i z ciekawością obserwowali losy bohaterów.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy pluszakiem.
              Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas. 

                                                 Wychowawczyni pięciolatków

                                                                       Agnieszka Jagielińska