Pierwszy Dzień Wiosny

 Przyjście nowej pory roku jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania Zimy i powitania Wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja, a w salach zazieleniły się kąciki przyrody. Nie zabrakło również wiosennego sadzenia oraz siania roślinek. 

W słoneczny poniedziałek tj. 21 marca w naszym bajkowym przedszkolu świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Dzieci tego dnia, pojawiły się ubrane w wiosenne kolory i przyniosły ze sobą piękne kwiaty. 

Zawitali do nas ciekawi goście. Mięliśmy przyjemność poznać dwie siostry – Panią Wiosnę i Panią Zimę. Pory roku w wspaniałych strojach, przybyły aby wspólnie z dziećmi świętować odejście Zimy i przybycie Wiosny. Zielona Wiosna oznajmiła, że od dziś zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i pogodzie, a jej siostra nas opuszcza. 

Tę wspaniałą zabawę rozpoczęliśmy śpiewem i tańcem z kolorowymi chustami. Ależ było skocznie i wesoło! Zabawa ,,kot w worku” z zimowymi i wiosennymi rzeczami, również sprawiła maluchom wiele radości. Z odgadywaniem zagadek, nasze pociechy poradziły sobie wyśmienicie. Pytania nie sprawiły im żadnej trudności. Ścieżka sensoryczna okazała się super sprawą! Nasze odważne przedszkolaki, bosymi stopami pokonywały trasę zrobioną z: patyczków, piasku, szyszek, folii, waty i mchu. Robiły to bez chwili zawahania, a uśmiech nie schodził im z twarzy! 

Aby tradycji stało się zadość, zwieńczeniem naszego radosnego dnia, było pożegnanie Zimy i wyniesienie Marzanny. Wszyscy wyszliśmy na dwór i przemaszerowaliśmy barwnym pochodem po najbliższej okolicy. Maluszki mocno uściskały Panią Zimę i obiecały, że zobaczą się za rok. Gdy Zima odeszła, dzieci wraz z Panią Wiosną w wesołych nastrojach wróciły do przedszkola. 

To był bardzo udany dzień! Wszyscy bawili się wyśmienicie! 

Paulina Krawczak