Bal karnawałowy

17 lutego o godzinie 10 w naszym przedszkolu rozpoczęło się wspaniałe spotkanie księżniczek, kotków, królików, super bohaterów, policjantów, żołnierzy i różnej maści bajkowych postaci. Panie także przemieniły się w księżniczki, królewny, kotki i Indianki. Wszystkie te osobistości powitał zabawny clown, który prowadził tę wyjątkową uroczystość. Impreza odbyła się w lodowym klimacie, a sala zamieniła się w krainę znaną dzieciom z bajki o przygodach księżniczek Esly, Anny i zabawnego bałwanka Olafa.

Skoczna muzyka porywała nogi do tańca i nasze przedszkolaki solo, w parch, w wężach i w kółeczkach wesoło pląsały w rytm największych hitów dziecięcych imprez. Nie zabrakło też wesołych zabaw i atrakcyjnych konkursów. Bioderka i brzuszki rozruszała muzyczna gimnastyka. Bitwa taneczna chłopaki na dziewczyny była niesamowicie wyrównana, ale ostatecznie to dziewczynki okazały się wytrwalsze i bardziej zaangażowane i zwyciężyły taneczny pojedynek. Wesoły pociąg jeździł po całym przedszkolu, taneczny wąż wił się korytarzami i całe przedszkole pełne było muzyki, uśmiechów i imprezowego gwaru. W przerwie imprezy odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa oraz można było wykonać sobie pamiątkowe selfie w imprezowej ramce wprost z krainy lodu. W drugiej części zabawy dzieci mierzyły się ze znanymi przebojami w mini karaoke, zamieniały się w różne zwierzaki oraz mogły zatańczyć najprawdziwsze limbo. W konkursie na najlepiej tańczącą parę trudno było wyłonić zwycięzcę wszystkie dzieci dawały z siebie wszystko i pokazywały całą paletę swoich tanecznych możliwości. Kolejną atrakcją był karnawałowy pokaz mody. Wszystkie prezentowane stroje były wprost bajeczne!

Imprezę zakończyliśmy zmęczeni, ale w bajkowych nastrojach. Dzieci jeszcze długo opowiadały o magicznym wprost spotkaniu bajkowych osobistości. Bal karnawałowy, to zabawa, która świetnie integruje oraz dostarcza wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostają w pamięci naszych przedszkolaków. Aż szkoda, że odbywa się tylko raz w roku!

 

Wychowawczyni grupy „Żabki”

Paulina Dąbrowska